De opdracht bestaat uit het ontwikkelen van twee eindproducten:
- Een strategisch basisdocument ‘Naar een lerende organisatie’
Een inspirerend en inhoudelijk sterk document dat de visie, ambitie en strategie van de gemeente Zutphen op leren en ontwikkelen beschrijft. Het is geen opsomming van losse initiatieven, maar een samenhangend en toekomstgericht verhaal. Het document fungeert als beleidsstuk, richtinggever en gespreksstarter voor managers, P&O en andere sleutelspelers in de organisatie.
- Een visuele QuickRead
Een compacte, toegankelijke en visueel aantrekkelijke versie van het document, gericht op medewerkers. Deze versie is bedoeld voor publicatie op intranet en als communicatiemiddel bij presentaties, bijeenkomsten en teamgesprekken. De vorm mag creatief zijn – denk aan een visuele kaart, poster, digitaal interactief format of iets heel anders – als het maar uitnodigt tot kijken, lezen en gebruiken.
Inhoudelijke focus: wat moet er in het basisdocument komen?
Het document bevat in ieder geval een heldere en aansprekende visie op wat het betekent om een lerende organisatie te zijn, en waarom dit juist nu belangrijk is voor Zutphen. Daarop wordt aangesloten op de huidige HR visie en de kernwaarden. Denk aan thema’s als samenwerking, talentontwikkeling, kennisdeling en duurzame inzetbaarheid.
Daarnaast beschrijft het document op hoofdlijnen de strategie om die visie te realiseren. Dit kan gaan over leer- en ontwikkelstrategieën, leiderschap, competentieontwikkeling, het organiseren van kennisdeling, of het creëren van ruimte voor leren in het dagelijks werk. Ook vindt Zutphen het belangrijk dat er expliciet aandacht is voor het leren vanuit verschillende leerbehoeften, leerstijlen en type medewerkers. Hoe dat precies vorm krijgt, is onderdeel van de opdracht en van het creatieve proces. Als bijlage van dit document wordt er een uitvoeringsagenda, of mijlpalen document aangeleverd, waar deze hoofdlijnen in de tijd zijn weggezet.
Naast de inhoud, is ook het proces belangrijk: Hoe zorg je voor een gedragen en levend document? Hoe sluit het aan bij de huidige praktijk én bij ambities voor de toekomst? Wat is er al, wat werkt goed, en wat vraagt ontwikkeling? Hoe maak je het beleid niet statisch, maar juist iets dat je regelmatig evalueert, bijstelt en verankert in de organisatie?
We zijn benieuwd naar inspirerende vormen, modellen of aanpakken die jij als opdrachtnemer kent of eerder hebt gebruikt. We staan open voor creatieve concepten en werken graag met iemand die durft af te wijken van het standaard beleidsformat – zolang het helder, herkenbaar en Zutphens blijft. De route van gemeentelijke besluitvorming moet wel gevolgd worden.